Computer Aided Manufacturing (CAM systémy)

Computer Aided Manufacturing (slovensky Počítačová podpora obrábania) je využitie software pre programovanie výrobných CNC strojov. Návrh jednotlivých komponentov produkovaných CNC strojmi býva automatizovaný za pomoci CAD a CAM software. Hlavným cieľom tohto typu sofware je zrýchliť výrobný proces, umožniť výrobu komponent s vyššou presnosťou a minimalizovať odpad pri výrobe.

Výstupom CAM software je zvyčajne jednoduchý textový súbor, ktorý obsahuje G-kódy/M-kódy, niekedy v dĺžke aj niekoľko tisíc príkazov. Tento súbor je potom prenesený do obrábacieho stroja, ktorý používa DNC program. Výhodou je, keď je CAM software modulárny. Zákazník si ho môže prispôsobiť lepšie pre svoje potreby a nie je nutné nakupovať hneď celý balíček, napríklad na začiatku si firma kúpi oblasť frézovania a po čase si CAM systém rozšíri o oblasť sústruhu.

Najdôležitejšie CAM systémy na trhu

Podobne ako pri CAD, CAE a CAP systémoch, sa môže CAM software používať samostatne, alebo aj ako podsystém Computer Integrated Manufacturing.

Web RiadenieVyroby.sk používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.   |   AMI Plus, s.r.o.   © 2016-2023